8.Sınıf – Matematik Etkinlikli Kazanım Sıralı Soru Bankası

8.Sınıf – Matematik Etkinlikli Kazanım Sıralı Soru Bankası

Yenilenen 8. sınıf matematik müfredatı ve bu yenilenen müfredatın her kazanımını öğrencilerimizin basamak basamak öğreneceği, konu bilgisini pekiştireceği ve sınav sistemine uygun sorularla da analitik düşünebilme, yorumlayabilme becerilerini artıracakları “8. Sınıf Matematik – Etkinlikli Kazanım Soru Bankası” ile sizlerleyiz.

Bu soru bankası ile öğrencilerimiz, önce kazanıma uygun etkinlikleri çözerek temel bilgileri kavrayacaklar , sonra kazanıma uygun testlerle bilgilerini pekiştirip geliştirecekler, son olarak da yeni nesil testler ile yorumlama, analitik düşünebilme ve çözüm yolu belirleyebilme becerilerini artırarak “Bu yarışta ben de varım.” diyebileceklerdir.

Yenilenen eğitim – öğretim sistemimiz bizlere gösterdi ki müfredat ve müfredatı oluşturan, öğrencilerimizde oluşması hedeflenen kazanımlar çok önemli. Çünkü her kazanım bir halka olup hedefe ulaşmak için, tam öğrenmeyi gerçekleştirmek için, soruyu anlayıp yorumlayabilmek için, analitik düşünebilmek için bu halkaların birbirine sırasıyla asla kopmayacak şekilde bağlanması yani sağlam bir zincir bilgiye sahip olmamız gerekir. Etkinlikli Kazanım Soru Bankamız ile öğrencilerimizin bu özelliklere sahip olacaklarına ve başarıya adım adım gideceklerine inanıyoruz

×